Salon optyczny Chrzanów Okoklinik

Oferta:

 • realizacja recept okularowych,
 • szeroki wybór opraw okularowych renomowanych firm takich jak Tommy Hilfiger, Jaguar, Davidoff, Joop, Solano, Nordik, Chli&Co i inne.
 • dobór opraw okularowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • profesjonalne badanie wzroku pod kątem okularów
 • regulacja i serwis okularów.

Prawidłowe ogniskowanie obrazu nosi nazwę emetropii. Każda wada, która doprowadza do nieprawidłowego ogniskowania obrazu nosi nazwę ametropii. W przypadku ogniskowania obrazu za siatkówką powstaje stan zwany nadwzrocznością (zwaną także dalekowzrocznością). Do korekcji nadwzroczności stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to soczewki skupiające. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak plus. Istnieją też metody chirurgiczne.

W przypadku powstawania ogniskowanego obrazu przed siatkówką dochodzi do krótkowzroczności. W celu poprawy ostrości widzenia krótkowidza stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to soczewki rozpraszające wklęsło-wypukłe. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak minus. Przeprowadza się również zabiegi chirurgiczne pozwalające wyeliminować konieczność noszenia okularów, choć wiąże się to z pewnym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych.

Astygmatyzm jest wadą wynikająca z występowania nieprawidłowego ogniskowania obrazu wskutek zmian krzywizn rogówki. Korygujemy soczewkami cylindrycznymi.

W przypadku zmian spowodowanych wiekiem, doprowadzających do stwardnienia soczewki, dochodzi do wady nazywanej starczowzrocznością (presbiopia), polegającej na upośledzeniu ogniskowania obrazu w przypadku patrzenia na przedmioty blisko położone przed gałką oczną. W starczowzroczności korekcja widzenia „do bliży” zawsze zakłóca widzenie „do dali”. Pewnym kompromisem są okulary dwuogniskowe oraz bardziej komfortowe, ale i kosztowne, okulary progresywne. Analogicznie można stosować dwuogniskowe lub progresywne soczewki kontaktowe. Konieczność korekcji optycznej pojawia się na ogół dopiero po 40 roku życia, gdy amplituda akomodacji spada poniżej 5 dioptrii. Istnieje też możliwość chirurgicznej korekcji starczowzroczności.

W ofercie naszego salonu optycznego w Chrzanowie znajduje się szeroki zakres soczewek okularowych znanych firm takich jak JZO, SHAMIR, JAI KUDO

 • soczewki jednoogniskowe do korekcji nadwzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu,
 • soczewki biurowe do pracy przy monitorze ekranowym,
 • soczewki progresywne do korekcji presbiopii (starczowzroczności), bez konieczności zdejmowania okularów.
 • soczewki pocieniane czyli lżejsze i bardziej estetyczne w indeksie 1,53, 1,6, 1,67, 1,74
 • soczewki asferyczne, które dają dają polepszone widzenie peryferyjne oraz dają lepszy efekt wizualny, oczy nie są powiększone w przypadku nadwzroczności lub pomniejszone w przypadku krótkowzroczności.

Badanie pod kątem soczewek okularowych zawiera:

 • wywiad i określenie potrzeb pacjenta,
 • ocenę wady refrakcji,

CENA BADANIA: 50 zł

Adres:
Popiełuszki 1
32-500 Chrzanów

Informacja: 506 644 028

Rejestracja: 32 623 83 44

E-mail: chrzanow.okoklinik@gmail.com

 

 

Szukaj na stronie