Wyróżnia nas 10 letnie doświadczenie. Świadczenie wysokospecjalistycznych, trudno dostępnych operacji okulistycznych. Największa w Polsce baza sprzętu okulistycznego do operacji i diagnostyki. Dostępność do usług w ramach kontraktów z NFZ.

Diagnostyka i Leczenie Schorzeń Oczu

Operacje

Okoklinik oferuje w  8 miejscach w Polsce wysokospecjalistyczne , trudno dostępne, w ramach kontraktów z NFZ operacje okulistyczne. Specjalizujemy się w operacjach zaćm, witrektomii i zabiegów przeciw jaskrowych. Zabiegi wykonujemy na uznanych za najlepsze na świecie fakoemulsyfikatory – urządzenia do usuwania zaćm firmy Alcon Centuriony oraz Infinity. Nasi operatorzy pracują na  mikroskopach Lecia oraz firmy Topcon OMS 700 i OMS 800, umożliwiających najwyższą precyzje operacji. Witrektomie wykonujemy na najbardziej zaawansowanych technologicznie aparatach Ewa firmy DORC oraz Costelecion firmy Alcon. Wdrożyliśmy najskuteczniejsze procedury sterylizacji oparte na Centralnych Sterylizacjach oraz aparatach firmy Geeting. Nasi operatorzy to doświadczeni lekarze.

Ambulatoryjne świadczenia okulistyczne

Okolkinik świadczy w 11 poradniach w Polsce usługi okulistyczne. Na bazie najlepszych firm produkujących sprzęt okulistyczny wykonujemy diagnostykę i leczenie schorzeń oczu. W 10 poradniach mamy podpisane kontrakty z NFZ, jedna z poradni funkcjonuje komercyjnie.

Specjalizujemy się w wykrywaniu i diagnostyce zaćm. Kwalifikacje zaćmy wykonujemy na najlepszym, laserowym sprzęcie firmy Carl-Zeiss IOL Master oraz akustycznym urządzeniu firmy Alcon – Ocusan. Urządzenia te dają gwarancję precyzyjnych kalkulacji wszczepianych soczewek wewnątrzgałkowych. Przed zabiegiem pacjenci są badani na mikroskopie spektakularnym – SP 3000 firmy Topcon.

Wyspecjalizowaliśmy się również w leczeniu i diagnostyce schorzeń siatkówek. W oddziałach w Chrzanowie i Krapkowicach posiadamy zakontraktowany przez NFZ program lekowy AMD. W ramach programu podajemy, uznany za najskuteczniejszy w leczeniu AMD – starczego zwyrodnia plamki lek. W oddziale Ursus stworzyliśmy oddzielną sale zabiegową do podawania ANTY VEGF –  jedynych leków skutecznych w leczeniu AMD, obrzęku plamki i innych schorzeń siatkówki. Diagnostykę schorzeń siatkówki w szczególności AMD i chorób siatkówki związanych z cukrzyca diagnozujemy na najnowocześniejszych Aparatach Angio- OCT- OPTO VIU, OCT 500 i OCT 400 firmy Carl Zeis, Angiografiach firmy Topcon.

Diagnostykę jaskry prowadzimy w oparciu o pakiety badan diagnostycznych, dających możliwość podczas jednorazowego pobytu w naszych klinikach wykonanie szeregu badan, precyzyjnie diagnozujących zmiany jaskrowe. W ramach pakietów wykonujemy badania GDX firmy Medis, GCC aparaty angio-oct i oct. Pole widzenia badamy w oparciu o aparaty Matrix FDA, Humphrey firmy Carl Zeis.

Specjalizujemy również się w zabiegach laserowych, kapsulotomii, zabiegach p-jaskowych i laseroterapii siatkówki.

Szukaj na stronie