Salon optyczny Okoklinik

Oferta:

 • realizacja recept okularowych,
 • szeroki wybór opraw okularowych renomowanych firm takich jak Tommy Hilfiger, Jaguar, Davidoff, Joop, Solano, Nordik, Chli&Co i inne.
 • dobór opraw okularowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • profesjonalne badanie wzroku pod kątem okularów lub soczewek kontaktowych,
 • regulacja i serwis okularów.

Prawidłowe ogniskowanie obrazu nosi nazwę emetropii. Każda wada, która doprowadza do nieprawidłowego ogniskowania obrazu nosi nazwę ametropii. W przypadku ogniskowania obrazu za siatkówką powstaje stan zwany nadwzrocznością (zwaną także dalekowzrocznością). Do korekcji nadwzroczności stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to soczewki skupiające. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak plus. Istnieją też metody chirurgiczne.

W przypadku powstawania ogniskowanego obrazu przed siatkówką dochodzi do krótkowzroczności. W celu poprawy ostrości widzenia krótkowidza stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to soczewki rozpraszające wklęsło-wypukłe. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak minus. Przeprowadza się również zabiegi chirurgiczne pozwalające wyeliminować konieczność noszenia okularów, choć wiąże się to z pewnym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych.

Astygmatyzm jest wadą wynikająca z występowania nieprawidłowego ogniskowania obrazu wskutek zmian krzywizn rogówki. Korygujemy soczewkami cylindrycznymi.

W przypadku zmian spowodowanych wiekiem, doprowadzających do stwardnienia soczewki, dochodzi do wady nazywanej starczowzrocznością (presbiopia), polegającej na upośledzeniu ogniskowania obrazu w przypadku patrzenia na przedmioty blisko położone przed gałką oczną. W starczowzroczności korekcja widzenia „do bliży” zawsze zakłóca widzenie „do dali”. Pewnym kompromisem są okulary dwuogniskowe oraz bardziej komfortowe, ale i kosztowne, okulary progresywne. Analogicznie można stosować dwuogniskowe lub progresywne soczewki kontaktowe. Konieczność korekcji optycznej pojawia się na ogół dopiero po 40 roku życia, gdy amplituda akomodacji spada poniżej 5 dioptrii. Istnieje też możliwość chirurgicznej korekcji starczowzroczności.

W ofercie naszego salonu znajduje się szeroki zakres soczewek okularowych znanych firm takich jak JAI KUDO, ESSILOR czy HOYA;

 • soczewki jednoogniskowe do korekcji nadwzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu,
 • soczewki biurowe do pracy przy monitorze ekranowym,
 • soczewki progresywne do korekcji presbiopii (starczowzroczności), bez konieczności zdejmowania okularów.
 • soczewki pocieniane czyli lżejsze i bardziej estetyczne w indeksie 1,53, 1,6, 1,67,
 • soczewki asferyczne, które dają dają polepszone widzenie peryferyjne oraz dają lepszy efekt wizualny, oczy nie są powiększone w przypadku nadwzroczności lub pomniejszone w przypadku krótkowzroczności.

W naszych salonach badanie wzroku odbywa się na najnowocześniejszym sprzęcie z użyciem foroptera elektronicznego zintegrowanego z autokeratorefraktometrem, przez to badanie jest szybkie, dokładne i przyjemne dla pacjenta. Badanie wzroku przeprowadzane jest przez dyplomowanych optometrystów z wieloletnim doświadczeniem.

Badanie pod kątem soczewek okularowych zawiera:

 • wywiad i określenie potrzeb pacjenta,
 • ocenę wady refrakcji,
 • ocenę przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej w celu wykluczenia patologii i ewentualne odesłanie do okulisty lub innego specjalisty.

CENA BADANIA: 50 zł

Soczewki kontaktowe

Oczy to jeden z najważniejszych zmysłów. Odbiera ponad 80% informacji pochodzących z otoczenia. Jeśli szukasz dodatkowe rozwiązania, które zapewni Ci swobodę widzenia, umów się na badanie wzroku pod kątem soczewek kontaktowych. W naszej placówce zajmujemy się doborem miękkich soczewek kontaktowych renomowanych firm takich jak Johnson&Johnson i Cooper Vision. Dobieramy korekcję do każdej wady wzroku; krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy presbiopia (starczowzroczność). Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie dlatego też w naszej ofercie posiadamy soczewki jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne.

Badanie pod kątem soczewek kontaktowych zawiera:

 • wywiad i określenie potrzeb pacjenta,
 • ocenę wady refrakcji (najpierw dobieramy moce pod okulary a potem przeliczamy na soczewki kontaktowe)
 • ocenę przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej w celu wykluczenia patologii,
 • ocenę ułożenia soczewek kontaktowej w lampie szczelinowej,
 • naukę zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych,
 • naukę pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Jeśli u pacjenta występuje taka wada wzroku, że nie ma soczewek kontaktowych o takiej mocy w salonie, konieczne jest ich zamówienie wtedy pacjent przychodzi w ciągu 2-3 dni na kolejną wizytę.

W cenę badania wlicza się również wizyta kontrolna do 1 miesiąca. Sprawdzamy wtedy czy soczewka prawidłowo się układa, czy jest komfortowa oraz czy nie ma zmian, które mogą powodować uszkodzenie przedniej powierzchni oka.

Koszt badania: 100 zł

Szukaj na stronie